Pozitív változás az új kormány nyitottsága a szakma és a szakszervezetek felé. Örülünk, hogy már voltak találkozások, de a tripartit egyetetést tekintjük a megfelelő társadalmi párbeszédnek – mondta Tóth Tünde, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke az M1 Ma reggel műsorában 2026. június 22-én. Beszélt az szakszervezet által már évekkel ezelőtt tett javaslatról, az ötelemű bérrendszerről, valamint a Nemzeti Pedagógus Kar kapcsán arról: a PSZ elvárja, hogy szűnjön meg a kötelező tagság, és hogy a szakszervezet az, ami a valós munkavállalói érdekeket képviseli.
https://mediaklikk.hu/kozelet/video/2026/06/22/kozelet/ma-reggel-2026-06-22-i-adas-8-21

