Az oktatási rendszer egységesítését, a szakszervezetektől és a munkavállalóktól elvett jogok visszaállítását, valamint a politikai kinevezések korának megszüntetését várja az új kormánytól a Pedagógusok Szakszervezete. A tanárokat képviselő szervezet emellett a bérrendezést is sürgető kérdésnek tartja. Az Egyenes Beszéd vendége Totyik Tamás elnök, Pedagógusok Szakszervezete.

